Září 2012

Průvodce k rozpoznání tvých svatých

30. září 2012 v 15:00 | Renííí |  Filmy které mě zaujaly
Obsah:
Příběh vychází z režisérova života, zvláště z let dospívání, které prožil v newyorské čtvrti Queens. Když se Dito po dvaceti letech vrací z Kalifornie zpět domů, je nucen se vyrovnat se všemi démony minulosti. Jeho otec je těžce nemocný a Ditovi přátelé z mládí skončili buď na ulici, nebo ve vězení. Při vzpomínání na divoké roky adolescence, plné užívání drog, rvaček či prvních sexuálních zkušeností, Dita zachvátí pocit viny, že jemu jedinému se podařilo překonat hráz své čtvrti a odejít do velkého světa. Při hovorech se svým otcem poznává, kdo byli jeho opravdoví přátelé.

Moje hodnocení: 70%

Země bez zákona

29. září 2012 v 15:00 | Renííí |  Filmy které mě zaujaly
Obsah:
Bratři Bondurantovi jsou tvrdí hoši. Nejstarší z nich Howard (Jason Clarke) přežil 1. světovou válku, ale to co v ní prožil, v něm zanechalo hluboké následky. Prostřední Forrest (Tom Hardy) málem zemřel, když se spolu s rodiči nakazil španělskou chřipkou. Na rozdíl od nich nemoc přežil a tento zážitek ho zocelil. Nejmladší Jack (Shia LaBeouf) se od bratrů trochu odlišuje, svou vnímavostí a citlivostí jako by se do drsného prostředí ani nehodil. Zatímco většina obyvatel městečka živoří, podnikavým bratrům se daří, vybudovali si totiž prosperující byznys s načerno pálenou whisky. Nekalému podnikání ve Franklin County ale začínají krušné časy, když do města přijede zkorumpovaný zástupce šerifa Charlie Rakes (Guy Pearce). Zatímco většina obyvatel se podvoluje jeho teroru, bratři Bondurantové se nehodlají nikomu podřizovat. Ačkoliv proti Rakesovi bojují jako rodina, jejich vztahy se začínají měnit. Jack dospívá, sní o drahých autech, luxusních oblecích a krásných ženách a také jeho ambice v prodeji načerno pálené whisky se čím dál víc rozšiřují. A tak se svým přítelem Cricketem (Dane DeHaan) rozjíždí proti vůli Forresta vlastní obchod s whisky a kvůli tomu se zapletou s největším gangsterem ve městečku, Floydem Bannerem (Gary Oldman). Do životů bratří Bondurantových vstupují i dvě krásné ženy. Tajemná a živelná Maggie (Jessica Chastain) padne do oka uzavřenému Forrestovi a tichá křesťanka Berta (Mia Wasikowska) zaplane pro Jacka. Situace ve městečku se začíná vyostřovat a bratři se rozhodnou hájit, co si tvrdě vybudovali. Postaví se přesile, která si říká Zákon, aby definitivně rozhodli, kdo má nad městečkem kontrolu.

Můj názor:
Na filmu jsem byla v kině a už předtím jsem byla z něho unešena. Hlavně po tom co jsem viděla trailer, hrají tam úžasní herci a moji favoritové. Na to že nemám moc ráda Western filmy tak tento mě uchvátil. Je to skvěle zpracované, úžasná hudba a drama na každém kroku. A rozhodně mám ráda filmy podle zkutečných událostí. Rozhodně doporučuji.

Moje hodnocení: 90%

Scarlett Johansson / RTS

27. září 2012 v 12:00 | Renííí |  Ostatní
Kdysi jsem tu zveřelnila článek jak se mi vrátilo RTS od Scarlett a v úterý mi přišelo další. To je na zbláznění. Vyzkoušela jsem obě dvě ale ani jedna je neplatná. Takže jsem požádala přítele jestli by mi nepomolh s hledáním nějaké aspon 75% platné. Fotka je stejná jako u minulého článku, jen s jinou adresou

adresa:
soukromá

posláno: dopis, 3 fotky, obálku s mou adresou a am.známkou, 3.září 2012
obdrženo: RTS, 18.září 2012

Chris Hemsworth Secretarial

24. září 2012 v 12:00 | Renííí |  PP / AP / Secretarial
Ahoj, omlouvám se za skorovou nulovou aktivitu. Ale prostě se mi nechce sednou k blogu a psát články. Jsem líný tvor už od přírody :DD
Takže před 14 dny jsem obdržela autogram od Chrise přes natáčení Thor: The Dark World v Anglii. Na prvních 5 minut jsem si myslela že mám pravý autogram dokud jsem neporovnávala. pak přišlo drtivé zklamání... Ale co se dá čekat, taky mu tam psalo hodně lidí, to by nedělal nic jiného než jenom podepisoval. Tak to všechno hodil na sekretářku :D No nic, nevadí příště to zkusím znovu a na nějakou soukromnější :D

adresa:
přes natáčení filmu: Thor: The Dark World do Anglie
(stále platí)

posláno: dopis, 3 fotky, obálku s mou adresou a angl.známkou, 23.srpna 2012
obdrženo: secretarial na mých fotkách, 7.září 2012
fotky:

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

17.září

17. září 2012 v 14:00 | Renííí |  Dnes posláno
Josh Hutcherson
imagebam.com

adresa:
přes natáčení filmu: The Hunger Games: Catching Fire do Ameriky

posláno: dopis, 3 fotky, obálku s mou adresou a am.známkou
Liam Hemsworth
imagebam.com

adresa:
stejná jako u Joshe

posláno: dopis, 2 fotky, obálku s mou adresou a am.známkou
Taylor Kitsch
imagebam.com

adresa:
přes natáčení filmu: Lone Survivor do Ameriky

posláno: dopis, 2 fotky, obálku s mou adresou a am.známkou
Stellan Skarsgard
imagebam.com

adresa:
přes natáčení filmu: Thor: The Dark World do Anglie

posláno: dopis, 2 fotky, obálku s mou adresou a angl. známkou
Fiona Shaw
imagebam.com

adresa:
Fiona Shaw
'Scenes From An Execution'
Lyttelton, National Theatre
South Bank
London SE1 9PX
UK

posláno: dopis, 2 fotky a obálku s mou adresou

Avengers

16. září 2012 v 15:00 | Renííí |  Filmy které mě zaujaly
Obsah:
Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové - Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě.

Moje hodnocení: 90%

Jeden musí z kola ven

16. září 2012 v 15:00 | Renííí |  Filmy které mě zaujaly
Obsah:
Píše se rok 1973 a britská tajná služba MI6 se pokouší ve svém středu nalézt sovětského špiona a udržet Spojené království v bezpečí. K odhalení "krtka" je povolán z předčasného důchodu George Smiley (Gary Oldman). Seznam podezřelých ze zrady je zúžen na čtyři a Smiley má jediný úkol - označit, kdo z nich kompromituje britskou tajnou službu. Je to ambiciózní Percy Alleline (Toby Jones), jemuž přidělili krycí jméno Švec; zdvořile sebevědomý Bill Haydon (Colin Firth), přezdívaný Krejčí; statečný Roy Bland (Ciarán Hinds), zvaný Voják; pokuřující Toby Esterhase (David Dencik) vystupující pod jménem Chudák; nebo samotný Smiley, zapsaný jako Žebrák? Jen tomu nejlepšímu špionovi je radno věřit. Ale kdo jím je a na čí straně stojí?

Moje hodnocení: 70%

Muži, kteří nenávidí ženy

16. září 2012 v 15:00 | Renííí |  Filmy které mě zaujaly
Obsah:
Mikael Blomkvist (Daniel Craig) je finanční reportér, odhodlaný očistit svou pověst poté, co byl obviněn z veřejného pomlouvání. Jedním z nejbohatších průmyslníků ve Švédsku, Henrikem Vangerem (na Oscara nominovaný Christopher Plummer), je povolán, aby rozluštil tajemství dávného zmizení jeho milované neteře Harriet - kterou, jak je Vanger přesvědčen, zavraždil některý z členů jeho rodiny. Novinář se vydává na odlehlý ostrov u promrzlého švédského pobřeží, aniž by tušil, co tu na něj čeká. V téže době je Lisbeth Salanderová (Rooney Mara), výstřední, ale velmi efektivní detektiv společnosti Milton Security, pověřena úkolem Blomkvista prověřit. Tento úkol má nakonec za následek to, že s Mikaelem spojí síly při vyšetřování vraždy Harriet Vangerové. Ačkoliv se Lisbeth distancuje od světa, který ji opakovaně zradil, její hackerské schopnosti a dokonalé soustředění se ukáží jako zcela klíčové. Když se Mikael postaví tváří v tvář zachmuřené rodině Vangerů, odkrývá Lisbeth tajemství, zametená pod koberec. Dvojice začíná rozkrývat řetěz vražd, táhnoucí se z minulosti až do současnosti, který oba detektivy křehkým poutem sbližuje, ale současně je vtahuje do nejdivočejších proudů řeky moderního zločinu.

Moje hodnocení: 80%

Daniel Radcliffe PP

7. září 2012 v 16:37 | Renííí |  PP / AP / Secretarial
Moc se všem co sem chodí omlouvám, že to tady v poslední době chřadne. Ale bud nemám čas nebo náladu. Jsem ted už ve 3 ročníku, takže budu muset hodně zabrat abych to dala, takže to vidím i tak, že nebudu moc posílat tolik dopisů jak předtím pokud nebudu stíhat.
Co se týče autogramů přišel mi první zářijový úspěch, ale bohužel PP od Dana Radcliffa. Už mě to docela štve mu neustále psát a výsledky žádné. Takže jsem se rozhodla, že dokud neuvidím úspěch nepíšu!! :D

adresa:
přes natáčení filmu: The F-Word do Canady
(kdo chce jeho PP napiště mi mail)

posláno: dopis, 3 fotky, obálku s mou adresou a IRC, 15.srpna 2012
obdrženo: jedna PP fotka, moje nepodepsané, 4.září 2012
fotka:

imagebam.com

3.září

3. září 2012 v 14:00 | Renííí |  Dnes posláno
Jonathan Rhys Meyers
imagebam.com

adresa:
přes natáčení filmu: The Mortal Instruments: City of Bones do Kanady

posláno: dopis, 3 fotky, obálku s mou adresou a IRC
Jamie Campbell Bower
imagebam.com

adresa:
stejná jako u Jonathana

posláno: dopis, 2 fotky, obálku s mou adresou a IRC
Jonny Lee Miller
imagebam.com

adresa:
přes natáčení seriálu: Elementary do Ameriky

posláno: dopis, 2 fotky, obálku s mou adresou a am.známkou
poznámka: Jsem upřímně zvědavá jestli to výjde. Na IMDB je napsáno, že je to v Post-Production. Jenže jsem četla že se má natáčet už 1.řada. No maximálně mi dorazí RTS.
David Schwimmer
imagebam.com

adresa:
David Schwimmer
'Detroit'
Playwrights Horizons/Mainstage Theater
416 West 42nd Street
New York, NY
USA

posláno: dopis, 2 fotky, obálku s mou adresou a am.známkou
Jonathan Pryce
imagebam.com

adresa:
Jonathan Pryce
'King Lear'
Almeida Theatre
Almeida Street
London N1 1TA
UK

posláno: dopis, fotka a obálka s mou adresou

Žena v černém

1. září 2012 v 15:00 | Renííí |  Filmy které mě zaujaly
Obsah:
Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit.

Moje hodnocení 70%