Prosinec 2011

Úspěchy / Neúspěchy roku 2011

30. prosince 2011 v 17:32 | Renča - Renííí |  Moje (ne)zajímavé vyprávění
Nový rok je před námi a ten předchozí za námi. A proto jsem si udělala takovou malou inventuru autogramů :D Otázky jsem si půjčila z CA od zanne a trochu upravila.

Kolik jsem za poslední rok odeslala dopisů?
98. Z toho jsem celé 3 měsíce nic neposlala - slabé období...

Shia LaBeouf / AP

29. prosince 2011 v 12:00 | Renča - Renííí |  PP / AP / Secretarial
Tohoto herce můžete znát z filmů: Transformers serie, Disturbia, Oko dravce, Indiana Jones a Království křištálové lebky, Wall Street: Peníze nikdy nespí, Průvodce k rozpoznání tvých svatých, Golfový sen...

adresa:
Shia LaBeouf
Crosby/Spilo Management
1310 North Spaulding Avenue
Los Angeles, CA 91146
USA
(tato je nová, já jsem dopis posílala na jinou)

posláno:dopis, 2 fotky a obálku s mou adresou, 15.června 2009
obdrženo:moje AP fotka, druhá nepodepsaná, 28.prosince 2011
fotka:
imagebam.com

poznámka: Jen tak pro zajímavost tento autogram přišel po 926 dnech. REKORD !!!! :D

28.prosince

28. prosince 2011 v 12:00 | Renča - Renííí |  Dnes posláno
Poslední odeslaná várka tohoto roku :) Doufám, že všichni dorazí, ale to chci asi moc co? :D

Ralph Fiennes
imagebam.com

adresa:
přes natáčení filmu 'Skyfall' do Anglie
(nevím do kdy platí, ale začalo se natáčet na začátku Listopadu)

posláno:dopis(na 2 stránky - můj rekord), 3 fotky, dotazník, obálku s mou adresou a IRC
poznámka:Všechny tyto dopisy na toho natáčení bodou takový můj světlý bod :D A po velmi dlouhé době jsem si zašla na hlavní poštu pro IRC. Jo a toto je můj 3 pokus o Ralphův autogram.
Helen McCrory
imagebam.com

adresa:
stejná jako u Ralpha

posláno:dopis, 2 fotky, dotzník, obálku s mou adresou a IRC
poznámka:Můj 4 pokus. Už by to konečně mohlo vyjít :)
Daniel Craig
imagebam.com

adresa:
stejná jako u Ralpha a Helen

posláno:dopis(taky jsem si dala obvzlášt záležet), 3 fotky, dotazník, obálku s mou adresou a IRC
Naomie Harris
imagebam.com

adresa:
stejná jako u Ralpha, Helen a Daniela

posláno:dopis, fotka a obálka s mou adresou

Vienna / Vídeň

26. prosince 2011 v 12:00 | Renča - Renííí |  Moje (ne)zajímavé vyprávění
Čauky všichni,

dřív jsem neměla čas na to abychom jsem napsala vyprávění z Vídně kam jsem jela ve středu 21. prosince. Samozřejmě tento článek nemusíte číst kdo nechce ale kdo bude mít chut' budu jenom ráda. Nebojte nebude to žádný dlouhý román :D Přidám i pár fotek, abyste věděli jak to tam vypadá, kdo tam nebyl.

Veselé Vánoce

25. prosince 2011 v 18:00 | Renča - Renííí |  Moje (ne)zajímavé vyprávění
Čauky všichni,

i když o den později ale hlavně že někdy Vám všem přeji Veselé Vánoce a pěknou pohodu. Doufám, že jste všichni včera dostaly mnoho dárků a hlavně ty co jste chtěli. A letos budete mít stejné ne-li lepší úspěchy co se autogramů týká. Takže ještě jednou Merry Christmas :D


Veřejní nepřátelé

25. prosince 2011 v 15:00 | Renča - Renííí |  Filmy které mě zaujaly
Obsah:
Přestože se tenhle příběh odehrál před bezmála osmdesáti lety, je až nebezpečně aktuální. Vypráví o muži, který měl obrovské sympatie veřejnosti, navzdory tomu, že páchal ty největší zločiny. Podle státních institucí vykrádal banky. Podle lidí trestal ty, kdo zavinili hospodářskou krizi.

John Dillinger má v Americe podobnou pověst jako Václav Babinský u nás. Jeho život a dílo byly tak neuvěřitelné, že se staly živnou půdou pro spousty mýtů, které se na ně nabalily tak pevně, že pravdu od fikce už těžko někdo rozezná. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice) se naštěstí místo hledání pravdy v kupce polopravd a legend soustředil na natočení drsného a živočišného kriminálního thrilleru svým specifickým rukopisem, který charakterizuje pečlivé budování postav a postupná gradace příběhu, který obvykle končívá v působivě natočeném dešti kulek. Michael Mann má ve zvyku pracovat s těmi nejlepšími, a proto si do role Johna Dillingera vybral asi nejpopulárnějšího herce současnosti Johnnyho Deppa, jeho životní lásku obsadil držitelkou Oscara Marion Cotillard (Edith Piaf) a postavu Dillingerovy nemesis, agenta FBI Melvina Purvise hraje tvář z největších kasovních trháků poslední doby Christian Bale (Temný rytíř, Terminátor 4).

Veřejní nepřátelé jsou atraktivní i množstvím rovin, mezi kterými se jejich příběh pohybuje. Úspěšné tažení Dillingerovy bandy americkými bankami a postupně se utahující policejní smyčka na hrdlech jejích členů sice dominuje, ale vedle toho sledujete i Dillingerův intimní příběh, který je skoro stejně zajímavý jako jeho zločinecké eskapády, nebo válku o veřejné mínění, již lupič úspěšně svádí s etablující se FBI, která chce na jeho dopadení postavit smysl své existence.

V přepadených bankách se choval jako jeho oblíbení filmoví hrdinové. K cizím penězům se navíc obvykle nedostával hrubým násilím, ale díky originálním nápadům realizovaným s neobvyklou drzostí. Z policejních pastí unikal zázrakem, a když už sklaply, nepředstavovaly pro něj problém ani mříže vězeňské cely.

Můj názor: Jelikož se mi líbí všechny filmy Johnnyho Deppa a i tento nemohl chybět na mém seznamu. Když jsem se dívala na trailer říkala jsem si jak bombasticky to bude. Ale docela mě ten film zklamal. Už kolem hodiny sledování mě to přestávalo bavit a říkala jsem si že by už to mohlo skončil. Děj toho filmu se mi zdál docela pomalý. Na tento film se dívám jenom když mám chut si pustit nějakou gangterku, ale abych sama od sebe bych si ho pustila z nudy to ne. Na to už je natočeno příliš lepších filmů než tento. Ale dívat se na to dá. Jo a strašně se mi líbí ta písnička v tom filmu.

Moje hodnocení: 70%

Official trailer:

Prokletý ostrov

24. prosince 2011 v 15:05 | Renča - Renííí |  Filmy které mě zaujaly
Obsah:
Detektiva Teddyho Danielse (Di Caprio) a jeho kolegu Chucka Auleho (Mark Ruffalo) přivedlo na prokletý ostrov Shutter pátrání po šílené vražedkyni jménem Rachel Solando (Emily Mortimer), která zmizela ze své cely ve vězeňské psychiatrické léčebně Ashecliffe a kdesi se úspěšně skrývá. Píše se rok 1954 a Amerika se dosud nevzpamatovala z následků Druhé světové války a navíc přežívá v permanentní paranoii domnělého i skutečného komunistického ohrožení. Daniels je učebnicovou obětí téhle doby. Válečný veterán stále vzpomíná na prožité hrůzy a navíc se musí vyrovnat se smrtí manželky. Až by se dalo sarkasticky říct, že v rámci vyšetřování dorazil na správné místo. Jenže na tomhle ostrově něco smrdí a zkušený detektiv to instinktivně vycítí. Například je přesvědčený o tom, že léčebné metody, které zdejší lékaři vedení doktorem Johnem Cawleym (Ben Kingsley) aplikují na pacienty, nejsou zcela v souladu s Hippokratovou přísahou. Druhou stranou mince je ale otázka detektivovy příčetnosti, jež je vlivem traumatických prožitků z minulosti a poměrně děsivé a skličující přítomnosti vystavována čím dál větším otřesům.

Můj názor: Opravdu perfektní film s koncem který jsem opravdu nečekala. Je v tom moc dobrá zápletka a chvíli jsem nevěděla co je pravda a co je výmysl. Moc se mi tento film líbil a ráda se na něj znovu dívám. Moc povedené drama.

Moje hodnocení: 90%

Official trailer:

22.prosince

22. prosince 2011 v 6:54 | Renča - Renííí |  Dnes posláno
Russell Crowe
imagebam.com

adresa:
přes natáčení filmu: Broken City do Ameriky
(platí do ledna)

posláno:dopis, 2 fotky, obálku s mou adresou a dolar
Catherine Zeta - Jones
imagebam.com

adresa:
stejná jako u Russella

posláno:dopis, 2 fotky, obálku s mou adresou a dolar
Mark Wahlberg
imagebam.com

adresa:
stejná jako u Russella a Catherine

posláno:dopis, 2 fotky, obálku s mou adresou a dolar

Vídeň

20. prosince 2011 v 6:48 | Renča - Renííí |  Moje (ne)zajímavé vyprávění
Ahoj všichni,

zítra v tuto dobu budu stát na zastávce, abych nastoupila do autobusu směr Vídeň. Jedeme tam se školou na Vánoční nákupy. Už se tam moc těším. Bude sposta fotek, ale beztak i hodně trapasů. Moje němčina není až tak úžasná bych něco nepokazila :D Je úžasné, že to vyšlo na tento týden, protože nemusím na praxi. Stejně mi těch dnů zbývá jenom 2.
Takže zítra tam někde na náměstí budu mrznout celý den. Takže hrůza jestli bude kor nějaká zima. Ale stejně si to tam užiji. Takže mi držte palce at se zpátky dostanu v pořádku. Docela mám obavy jak jsou stále někde nehody kvůli namrzlé silnici a ledovky.
A omlouvám se všem mým Affs že moc nehodím, ale po té praxi nemám nějak extra náladu.

Vaše Renča - Renííí

PS:Kdo by chtěl Rakouské známky tak at mi napíše mail, ale nezaručuji jestli je tam s určitostí koupím. Maximálně 2 na osobu.

13.prosince

13. prosince 2011 v 18:17 | Renča - Renííí |  Dnes posláno
Ciarán Hinds
imagebam.com

adresa:
Ciarán Hinds
'Juno and the Paycock'
National Theatre (Lyttelton)
Southbank
London SE1 9PX
UK

posláno:dopis, fotka a obálka s mou adresou
Julie Christie
imagebam.com

adresa:
Julie Christie
William Morris Endeavor Entertainment
9601 Wilshire Blvd.
3rd Floor
Beverly Hills, CA 90210
USA

posláno:dopis, fotka a obálka s mou adresou
Toby Jones
imagebam.com

adresa:
Toby Jones
ARG
4 Great Portland Street
London W1W 8PA
UK

posláno:dopis, 2 fotky a obálku s mou adresou

adresa - Geraldine Somerville

12. prosince 2011 v 12:00 | Renča - Renííí |  Herečky
Tuto herečku můžete znát z filmu: Harry Potter serie, Gosford Park, Zavři mi oči...

adresa:
Geraldine Somerville
ARG
4 Great Portland Street
London W1W 8PA
UK

posláno:dopis, 2 fotky, obálku s mou adresou a angl.známou, 14.září 2011
obdrženo:moje podepsané fotky + její vlastní fotka, 6.prosince 2011
fotky:

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Odpor

11. prosince 2011 v 15:00 | Renča - Renííí |  Filmy které mě zaujaly
Obsah:
Příběh bratrů Bielskich je jedním z nejzajímavějších příběhů 2. světové války. Poprvé se na světlo světa dostal v Bělorusku v roce 1944, když byli místní lidé svědky ohromujícího, téměř surrealistického obrazu: více než 1200 lidí vyšlo z hlubokých a neobydlených běloruských lesů. Příběh se začal skládat dohromady díky vzpomínkám a vyprávění, které si lidé mezi sebou šeptali. Bratři Tuvio (Daniel Craig), Zuse (Liev Schreiber) a Asael Bielski (Jamie Bell) vyrůstali ve farmářské rodině v Bělorusku, které v té době bylo součástí Sovětského svazu. Charismatičtí bratři byli známí jako rváči a rebelové s odporem k autoritám. Když v červnu 1941 nacisté obsadili jejich kraj, byli rychle označeni za vyvolávače nepokojů a sledováni příslušníky SS i místní policií. Brzy se událo několik zdrcujících tragédií. Rodiče a další členové jejich rodiny byli hromadně s dalšími 4000 Židy popraveni. Aby zachránili holé životy, utekli bratři do hlubokých a rozlehlých lesů, které od dětství velmi dobře znali. Tam sestavili partyzánskou skupinu. To, co začalo jako bitva o přežití a touha po pomstě, přerostlo v odhodlání zachránit co největší počet Židů. Pod vedením Tuvii se mise stala úspěšnější, než si kdo kdy dokázal představit. Pro milióny lidí znamenal příchod nacistů nezvratitelný rozsudek smrti. Ale pro židovské bratry Bielské se to stalo voláním "vzhůru do zbraně", zkouškou testující jejich bratrství, odvahu a vůli bojovat proti zlu kolem sebe. Jejich odhodlání přivedlo tisíce dalších do zoufalé bitvy za přežití. Bratři se odvážili vracet do ghett a pomáhali utéci uvězněným Židům, kteří tam čekali na deportaci a následnou smrt v koncentračních táborech. Po měsících neustálého přesouvání se jim konečně podařilo v lesích založit osadu. Žili v podzemních chatrčích, tzv. zemljankách, postavili si nemocnici, mlýn, pekárnu, lázně a dokonce divadlo a synagogu. Uprostřed okolního hororu vyrostlo místo plné života, které jeho obyvatelé pojmenovali "Jeruzalém v lesích".

Moje hodnocení: 80%

Official trailer:

Smrt čeká všude

10. prosince 2011 v 17:01 | Renča - Renííí |  Filmy které mě zaujaly
Obsah:
Je-li válka peklo, proč se tolik mužů hlásí do armády? V době, kdy se armády skládají nikoliv z rekrutů, ale z dobrovolníků, a muži se dobrovolně pouští do vojenské služby, je adrenalinové prostředí bojiště silným a neodolatelným lákadlem, často přímo závislostí. Snímek je napínavým příběhem elitních vojáků, kteří mají jedno z nejnebezpečnějších povolání na světě - uprostřed bojové vřavy deaktivují bomby. Když se nový seržant James (Jeremy Renner) ujme špičkového pyrotechnického týmu, překvapí své dva podřízené, Sanborna a Eldridge (Anthony Mackie a Brian Geraghty) tím, že je vtáhne do smrtelné hry městských bojů. James se chová tak, jako by mu nedocházelo, že může zemřít. Zatímco se oba muži snaží svého nového velitele udržet pod kontrolou, ve městě kolem nich se rozpoutá naprostý zmatek a Jamesova skutečná povaha se ukáže způsobem, který všechny z nich navždy poznamená.

Moje hodnocení: 80%

Official trailer:

8.prosince

8. prosince 2011 v 15:02 | Renča - Renííí |  Dnes posláno
Rhys Ifans
imagebam.com

adresa:
Rhys Ifans
Independent Talent Group Ltd.
Oxford House
76 Oxford Street
London W1D 1BS
UK

posláno:dopis, 2 fotky a obálku s mou adresou
Fiona Shaw
imagebam.com

adresa:
Fiona Shaw
Independent Talent Group Ltd.
Oxford House
76 Oxford Street
London W1D 1BS
UK

posláno:dopis, 2 fotky a obálku s mou adresou

Dejte mi prosím ozdobu

4. prosince 2011 v 14:09 | Renča - Renííí |  Moje (ne)zajímavé vyprávění
Ahoj všichni kdo navštěvuje mé stránky,
mám na Vás prosbu. Chci abyste mi daly Vánoční ozdobu do soutěže Datart. Určitě hodně z vás o tom slyšelo takže nemusím vysvětlovat o co de. Pro ty co by to nevěděli tak dáte na ikonu Dát ozdobu. Takže dejte mi ozdobu zde: http://vanocni.datart.cz/renata-konickova-si-preje-notebook-dell
Byla bych všem moc vděčná a kdo by chtěl oplatit dejte mi do komentářů odkaz :)

Hlasujte o nejlepší autogram za měsíc listopad

3. prosince 2011 v 14:34 | Renča - Renííí |  Moje (ne)zajímavé vyprávění
Měsíc utekl jak voda a můžete opět hlasovat o nejlepší autogram měsíce listopad. Oproti říjnu byl tento měsíc co se autogramů týče chudý. Přišli mi jenom 3 ale naštěstí všichni praví. Autogram měsíce října vyhrála Shirley Henderson s 12 hlasy.

Výsledky minulé ankety:
Nina Dobrev 6
Shirley Henderson 12
Igor Chmela 2
Jude Law 1
Evangeline Lilly 10
Kiefer Sutherland 1

1.Guy Henry